Informacje dla podróżujących do Polski, Niemiec, Danii, Holandii i Belgii

Pamiętaj o zapoznaniu się z informacjami przed rozpoczęciem podróży

Pora wyjazdu

Z Polski jak i z Niemiec, Danii, Holandii i Belgi wyjeżdżamy przez cały dzień, tj. rano, w południe, po południu, wieczorem oraz w nocy.

O wyjeździe (porze dnia) zostaniesz poinformowany w przy składaniu rezerwacji.

Godzina wyjazdu

O dokładnej godz. wyjazdu poinformujemy Cie na dobę przed rozpoczęciem podróży SMSem bądź telefonicznie.

W dniu wyjazdu na 1h przed przyjazdem skontaktuje się z Tobą również Nasz kierowca tak aby można było przygotować się do podrózy.

Bagaż

W cenie biletu zawarty jest darmowy bagaż:

  1. 2 walizki (torby) podróżne o łącznej wadze do 40kg
  2. 1 bagaż podręczny o wadze do 7kg

FAQ – Najczęściej zadawane pytania – Międzynarodowy przewóz osób

Jakie dokumenty są wymagane na przejazd międzynarodowy?

Podróżując z Polski do Niemiec, Danii, Holandii czy Belgii bądź wracając z tych krajów do Polski musisz posiadać przy sobie dowód osobisty lub paszport.

Czy muszę potwierdzić rezerwacje?

Tak, każda rezerwacja musi zostać potwierdzona przez Ciebie na dobę przed wyjazdem. Prośbę o potwierdzenie rezerwacji otrzymasz od Nas SMSem na dobę przed rozpoczęciem podróży. Wystarczy odesłać wiadomość o treści “Potwierdzam”, wtedy Twój przejazd nie zostanie anulowany.

Po potwierdzeniu rezerwacji poprzez odesłanie SMSa otrzymasz od Nas wiadomość z dokładną godziną wyjazdu.

Czy mogę podróżować ze zwierzakiem?

Tak, podróżując z MazurLine Travel możesz bezpiecznie podróżować ze swoim pupilem. Aby otrzymać więcej informacji skontaktuj się z Naszą infolinią +48 889 11 21 31 lub mailowo rezerwacje@mazurlinetravel.pl.

Czy w przewozach międzynarodowych podróżuję z adresu pod adres?

Tak, podróżując z MazurLine Travel odbieramy Cię z dowolnego wskazanego adresu w Polsce, Niemczech, Danii, Holandii i Belgii i dowozimy pod wskazany przez Ciebie adres w wybranym kraju docelowym. Obsługujemy każdą nawet najmniejszą miejscowość.

Jak często są wyjazdy międzynarodowe?

Przewozy do Polski, Niemiec, Danii, Holandii i Belgii realizujemy codziennie (7 dni w tygodniu) również w święta.

Co mogę mieć w bagażu?

W bagażu możesz mieć wszystkie niezbędne rzeczy, które chcesz ze sobą zabrać. Pamiętaj jednak iż w przewozach międzynarodowych istnieją restrykcje co do wwożenia na terytorium Polski, Niemiec, Danii, Holandii i Belgii takich wyrobów jak np. papierosy i alkohol.
Przed wyjazdem upewnij się jaką ilość jakiego wyrobu możesz wwieźć do danego kraju bądź przez dany kraj przewozić (np. podróżując do Danii krajem tranzytowym są Niemcy w związku z czym musisz pamiętać iż restrykcje w każdym z krajów mogą być inne).
Nie odpowiadamy jako przewoźnik za zawartość Twojego bagażu w związku z czym ponosisz pełną odpowiedzialność za jego zawartość przed służbami kontrolującymi (służba graniczna, policja, itd.).

Jak często są postoje?

Postoje w podróży są średnio co 1,5h i trwają do 15min. – zawsze są w miejscach, w których znajdują się toalety, kosze na śmieci, etc.

Podróż do Danii i z Danii promem - jak się zachować? O czym pamiętać?

Pamiętaj iż po wjechaniu na prom na ścianach promu znajduje się oznaczenie pokładu oraz numery stanowisk – zapamiętaj, w którym miejscu zaparkował Twój bus. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości zapytaj Naszego Kierowcę – zawsze udzielimy wyczerpujących odpowiedzi.

W przypadku podróży Pasażerów niepełnoletnich są Oni zobligowaniu towarzyszyć Kierowcy w trakcie rejsu przez cały czas jego trwania.

Podróż dziecka/osoby niepełnoletniej za granicę

Na czas przejazdu pomiędzy Polską a Niemcami, Danią, Holandią czy Belgią Nasz Kierowca staje się opiekunem Pasażera niepełnoletniego/dziecka.
W każdym z Naszych aut znajdują się odpowiednie upoważnienia – możesz je również przygotować wcześniej – formularz prześlemy do Ciebie mailem.

Pamiętaj iż w przypadku podróży międzynarodowej dla osoby małoletniej zawsze wymagane jest upoważnienie!

Dziękujemy za wybranie MazurLine Travel i życzymy udanej podróży! 🙂